10 lat ESN UEK!

[English]

10        Erasmus Student Network przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, będący lokalną sekcją międzynarodowego stowarzyszenia ESN AISBL,  to jedna z większych organizacji studenckich tej uczelni i miasta Krakowa. W kilku grupach roboczych działa blisko stu członków, którzy dobrowolnie poświęcają swój wolny czas, aby gościć, pomagać, bawić, integrować ze społeczeństwem, pokazywać polską tradycję i kulturę studentom zza granicy, którzy w ramach programów wymian międzynarodowych przyjechali do Krakowa, by właśnie tutaj odbyć część swoich studiów. Organizacja ma swoją ściśle określoną strukturę – na jej czele stoi sześcioosobowy Zarząd, którego pracę kontroluje Komisja Rewizyjna. Członkowie, dzielący się na Sympatyków, Nieformalnych oraz Formalnych działają w grupach roboczych takich jak Social, Kultura, Sport,  Party, Travel, PR i innych. Nieocenionym wsparciem dla dzisiejszych aktywistów są Alumni oraz Członkowie Honorowi a także setki partnerów i przyjaciół w Krakowie, Polsce i poza jej granicami.

         Trudno jednak słowami tak naprawdę wyrazić czym jest ESN UEK. Profil działalności tej organizacji wykształcił się na przestrzeni… już 10 lat! Bowiem w roku 2013, sekcja świętuje swój okrągły jubileusz istnienia.

         ESN UEK to przede wszystkim więzi międzyludzkie, przyjaźnie, wspomnienia. W ciągu 10 lat istnienia sekcja organizowała czas wolny od zajęć dla ponad dwóch tysięcy studentów zagranicznych, którzy przyjechali studiować na UEK a także dla kilkuset grup z innych miast Polski w ramach działalności grupy Tour de Krakow.

         ESN zmienia sposób, w jaki patrzysz na świat. Otwierasz swój umysł oraz serce. Organizacja daje możliwość nie tylko spotkania rówieśników z całego globu ale autentycznego i żywego kontaktu z przedstawicielami innych krajów, kontynentów, ras… Obracanie się w tak międzynarodowym kręgu to konfrontacja poglądów, stereotypów, oczekiwań, lęków. Realne spotkania i godziny spędzone razem potrafią wszystko zweryfikować i wtedy okazuje się, że wszyscy jesteśmy tacy sami – chcemy się uczyć, rozwijać nasze talenty, bawić się, doświadczać tego co jeszcze dla nas nieznane, pomagać innym, zmieniać się pod wpływem interkulturalnych doznań.

         Członkostwo w ESN nie ma nic wspólnego z organizacyjną rutyną. To przynależność do wielkiej rodziny ERASMUS STUDENT NETWORK, która liczy blisko.. 14 tysięcy członków w całej Europie!

         ESN to trwały i realny byt, platforma która umożliwia realizację pięknych i wzniosłych haseł integracji globalnej, bo już dawno wykroczyliśmy poza granice Europy. Jednak tutaj nic nie dzieje się na siłę. Członkowie ESN UEK to młodzi, aktywni, pełni pomysłów i zapału do pracy ludzie, którzy otwierają swoje serca na gości zza granicy po to, aby pokazać im piękną Polskę i gościnność jej obywateli.

         To dobro musi trwać, nie tylko sto lat ale do końca świata… i jeden dzień dłużej. Wszystkiego najlepszego dla ESN UEK!

Karol Peszko
Przewodniczący ESN UEK

Tłumaczenie: Justyna Waliszewska

Reklamy

About Blog ESN UEK

Chcesz wyjechać na wymianę zagraniczą, ale nie wiesz gdzie? Dzięki Blog ESN UEK decyzja będzie znacznie łatwiejsza! Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Blog ESN UEK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: