Erasmus Gala!

[English]

Kraków, 7 grudnia 2013, sobotni wieczór. Wydawać by się mogło, że dzień jak każdy inny a jedyną odmianą – padający śnieg. Jednak nic bardziej mylnego! To właśnie w ten wyjątkowy wieczór członkowie ESN UEK wraz pracownikami Działu Programów Zagranicznych, Alumnami, Członkami Honorowymi, Erasmusami oraz zaprzyjaźnionymi osobami m.in. z AIESEC czy ESN UJ świętowali jubileusz 10-lecia istnienia sekcji a zarazem 15-lecia programu Erasmus w Polsce. Aby uczcić to ważne wydarzenie Zarząd ESN UEK z pomocą wielu obecnych jak i byłych członków sekcji zorganizował wspaniałą Galę, niewiele odbiegającą od m.in. gali rozdania Oskarów 🙂

2

Jak na Galę przystało i na naszej nie zabrakło zarówno wspomnień, przemówień i podziękowań jak i szampana, przepysznego tortu i udanej zabawy do świtu. Paparazzi robili setki zdjęć, i chyba nikt nie umkną przed choćby jednym zdjęciem w profesjonalnym „Wall of fame”!

3 4

Część oficjalna to przede wszystkim podziękowania dla wszystkich członków ESN UEK, którzy na przestrzeni tych 10 lat działali w sekcji, ich wspomnienia, motywujące przemówienia i życzenia na przyszłość. Szczególne podziękowania, wraz z bukietami kwiatów, zostały skierowane do Pań z DPZ, które zawsze służą nam pomocą i wsparciem, wszystkich byłych Prezydentów sekcji  oraz Członków Honorowych, bez których nasza sekcja nie byłaby tym, czym jest obecnie.

10

Nie zabrakło także pozdrowień z zagranicy, gdyż część członków i sympatyków ESN UEK, którzy nie mogli wziąć udziału w Gali przesłało krótkie filmiki z różnych zakątków świata wraz z gratulacjami i życzeniami udanej zabawy, które wspólnie obejrzeliśmy.

Część oficjalną uwieńczył wspaniały występ Jagody Kret, finalistki The Voice of Poland! A po występie Jagody nadszedł czas na część mniej oficjalną, czyli wspólną zabawę!

8

Gala 10-lecia ESN UEK była doskonałą okazją do odnowienia starych znajomości a także zawiązania nowych, gdyż podczas całego wydarzenia nie było widać podziału na starszych i nowych członków, wszyscy wspólnie się bawili, dzielili wspomnieniami i doświadczeniem.

9 6 5

Trzeba jednak podkreślić, że obchody 10-lecia sekcji ESN UEK to nie tylko sobotnia Gala, ale także piątkowa konferencja, objęta Honorowym Patronatem Jego Magnificencji Rektora UEK prof. UEK dr hab. inż. Andrzeja Chochoła. Podczas konferencji poruszono temat nowego projektu Erasmus +, przedstawiono statystyki zarówno wyjazdów naszych studentów na wymiany studenckie, jak i przyjazdów zagranicznych studentów na UEK. Przedstawiono także wyniki ankiety przeprowadzonej na grupie powracających z wymian studentów i problemu jakie najczęściej napotykają podczas realizacji projektu Erasmus. Szczególnym gościem konferencji był Marek Sokołowski, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia ESN Polska, który podczas swojej prezentacji  opowiedział o  działalność Stowarzyszenia a także realizowanych ogólnopolskich i międzynarodowych projektach.

Za sprawą obchodów 10-lecia ESN UEK mieliśmy okazję przekonać się, że pomimo tego jak wiele osób w ciągu działalności sekcji ESN UEK udzielało się w niej, tak naprawdę wszyscy jesteśmy bardzo do siebie podobni i tak samo czerpiemy radość z tego, co robimy.

Marcelina Piotrowska
ESN UEK

Reklamy

About Blog ESN UEK

Chcesz wyjechać na wymianę zagraniczą, ale nie wiesz gdzie? Dzięki Blog ESN UEK decyzja będzie znacznie łatwiejsza! Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Blog ESN UEK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: