Przyjaźń w cieniu Giewontu

[English]

Po szalonym i pełnym atrakcji Orientation Week by ESN UEK, zaprosiliśmy naszych nowych studentów zagranicznych na weekend w górach. Kościelsko – nadchodzimy! W piątek, 21 lutego, dwa autokary wypełnione po brzegi wesołą gromadą Erasmusów oraz członków ESN wyruszyły z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w stronę polskich gór, Tatr. Cel? Integracja!!!

Tradycyjnie, program otworzyły gry i zabawy  w trakcie których Erasmusi mogli poznać siebie nawzajem a także stworzyć podwaliny do dalszych przyjaźni… przyjaźni na całe życie.  Po kolacji nastąpił czas na pierwszą imprezę tematyczną – Pyjamas Party! Oczywiście, dla najbardziej kreatywnych przewidziano nagrodę. Tym razem, najoryginalniejszy okazał się duet Alex Dejert ze Szwecji oraz Thomas Sievi ze Szwajcarii.

Po bardzo krótkiej nocy, Jadzia i Piotr, koordynatorzy wyjazdu, zaproponowali nam grę w podchody. Podzieleni na 5 drużyn spędziliśmy pół dnia przemierzając wzdłuż i wszerz urocze Kościelisko celem jak najszybszego wykonania wszystkich zadań. Po obiedzie spotkaliśmy się ponownie na International Night. Ten punkt programu zakładał, aby każda z narodowości zaprezentowała charakterystyczne dla niej tańce, piosenki, zabawy… W tym roku najlepsi okazali się francuzi! Następnie, uczestnicy wycieczki szybko założyli ciepłe szaliki i rękawiczki bowiem nadszedł czas na… kulig! W blasku pochodni i przy akompaniamencie dzwoneczków po raz kolejny przemierzyliśmy urocze Kościelisko. Na koniec ogrzaliśmy się przy gorącym płomieniu ogniska. Sobotnia noc to kolejna impreza – ESN colors party!

A w niedzielę… zmęczeni ale przepełnieni radością wróciliśmy do Krakowa. Ściskając się na pożegnanie, wszyscy wiedzieliśmy… że to dopiero początek!

Karol Peszko

About Blog ESN UEK

Chcesz wyjechać na wymianę zagraniczą, ale nie wiesz gdzie? Dzięki Blog ESN UEK decyzja będzie znacznie łatwiejsza! Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Blog ESN UEK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: